FENIX HP30R Nabíjacia LED čelovka 1750 lm, 202 m

134,90 € s DPH
Značka: FENIX
Kód produktu: HP30R_PAR
Dostupnosť: skladom ?
Doručíme do: 03.04.2020
+ -

Dobíjateľná čelovka Fenix HP30R ponúka bezkonkurenčný výkon až 1750 lúmenov (ANSI) a dosvit 202 metrov. Tento skvelý výkon je dosiahnutý použitím výkonnej LED Cree XM-L2 a dvojicou LED Cree XP-G2 R5 s teplejším odtieňom svetla. Čelovka je vybavená diaľkovým reflektorom a dvojicou menších reflektorov so širším kužeľom svetla (90°). Oba reflektory sú ovládané samostatne a ich funkcie možno ľubovoľne kombinovať. Na napájanie používa dva Li-ion akumulátory typu 18650 2600 mAh, ktoré sú súčasťou balenia a je možné ich dobíjať priamo v batériovom puzdre cez micro USB konektor. V núdzi možno použiť aj štyri jednorazové lítiové CR123A batérie (tie nemožno v čelovke dobíjať). Batérie sú umiestnené v oddelenom puzdre na dostatočne dlhom kábli, ktoré možno umiestniť na opasok, do vrecka alebo batohu. Zvyšuje sa tým komfort nosenia a v zime sú batérie lepšie chránené proti mrazu. Batériové puzdro je vybavené indikátorom kapacity batérií a USB výstupom, takže ho môžete využiť aj ako prenosný zdroj energie (PowerBank) na nabíjanie vášho mobilného telefónu alebo GPS navigácie. V najnižšom režime 5 lúmenov poskytuje výbornú výdrž až 400 hodín (viac ako 16 dní). Čelovka je napájaná digitálne regulovaným konštantným prúdom pre zaručenie stáleho svetelného výkonu i pri znižovaní napätia v batériách (pri ich pozvoľnom vybíjaní). HP30R je zvlášť vhodná pre bežecké lyžovanie, skialpinizmus, nočný beh, cyklistiku, rybárčenie, speleológiu a ďalšie aktivity. Všetky parametre čelovky (svetelný tok, doba prevádzky na batérie, vodotesnosť, dosvit a nárazuvzdornosť) sú zmerané v súlade s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

Parametre čelovky Fenix HP30R: Je použitá výkonná LED Cree XM-L2 a 2 LED Cree XP-G2 R5 s teplejším odtieňom svetla a životnosťou 50 000 hodín. Deväť režimov svietenia: Diaľkový reflektor: 1000 lúmenov (4 hodiny) -> 400 lúmenov (6,5 hodiny) -> 130 lúmenov (21 hodín) -> 30 lúmenov (83 hodín). Široké reflektory: 750 lúmenov (4 hodiny) -> 400 lúmenov (6 hodín) -> 130 lúmenov (23 hodín) -> 5 lúmenov (400 hodín) -> SOS signál 130 lúmenov (46 hodín) Časy výdrže sú merané s nabíjacími Li-ion 18650 batériami s kapacitou 2600mAh. Hlavný reflektor s dosvitom 202 metrov (13538 cd). Diaľkový reflektor vytvára svetelný kužeľ s dosvitom 202 metrov (10268 cd), široký reflektor svieti uhlom 90° až do vzdialenosti 61 metrov. Digitálne regulované pre konštantný jas. Na napájanie je možné použiť dve nabíjacie li-ion batérie typu 18650 s kapacitou 2600 mAh, ktoré sú súčasťou balenia Prípadne je možné použiť štyri jednorazové batérie CR123A, ktoré nemožno v čelovke nabíjať. Spínače sú chránené proti nechcenému zapnutiu v batožine. Batérie sú umiestnené v oddelenom puzdre, ktoré je možné pripevniť na opasok, schovať do vrecka či batohu. Celková dĺžka kábla je cca 150 centimetrov. Hlavu čelovky je možné naklápať v niekoľkých krokoch a tým nastaviť požadovaný smer svietenia. Dve farebné varianty: čierna a sivá. Vyrobené z leteckého tvrdeného hliníka typu T6. Nárazuvzdorné pádom z výšky 1 metra. Váha 285 gramov (vrátane popruhov a nerezového nosiča na opasok, bez batérií). Prachotesná a vodeodolná podľa štandardu IP66 (ostrekovanie silnými prúdmi vody zo všetkých smerov). Tvrdená ultra čistá sklenená šošovka s anti-reflex povrchom.

Súčasťou balenia je nerezový nosič pre upevnenie batériového puzdra na opasok, plastové úchytky pre pripnutie kábla k oblečeniu, nabíjací USB kábel, náhradný o krúžok a dva akumulátory Fenix 18650 2600 mAh.

Použitie: Zostavte čelovku podľa obrázkov v anglickom návode, venujte obzvlášť pozornosť správnemu použitiu hlavového popruhu, ak je zostavený zle, tak môže dôjsť k samovoľnému povoľovaniu popruhu. Každý reflektor je ovládaný samostatne. Pravým tlačítkom sa ovláda diaľkový reflektor a ľavým reflektory so širokým kužeľom. Daný reklektor zapnete stlačením tlačidla po dobu 0,5 sekundy. Režimy svietenia sa prepínajú krátkym stlačením tlačidla. Vypnutie docielite podržaním tlačidla po dobu pol sekundy, SOS režim sa aktivuje podržaním tlačidla po dobu 1,2 sekundy. Po vypnutí si čelovka pamätá posledný nastavený stupeň svietenia (okrem SOS). Oba reflektory možno spustiť súčasne. Ak je čelovka v základnej nesklopenej polohe, je tlačidlo chránené plastovým výstupkom proti nechcenému zapnutiu (napríklad pri prevoze v batožine). Po výmene batérií dôkladne dotiahnite uťahovaciu skrutku na batériovom puzdre, aby bola zaistená dobrá vodeodolnosť. Spojenie a rozpojenie konektorov vykonávajte krúživým pohybom, netrhajte ich od seba silou. Stlačením tlačidla na batériovom puzdre sa aktivuje ukazovateľ kapacity batérií (štyri rozsvietené diódy 80 - 100%, tri diódy 60 - 80%, dve diódy 40 - 60%, jedna dióda 20 - 40%, jedna blikajúce dióda signalizuje menej ako 20% zostávajúcej kapacity batérií). Nabíjanie - odklopte gumovú krytku nabíjacieho konektora naboku batériového pudra a zapojte priložený kábel (konektor micro USB), druhý koniec kábla zapojte do počítača alebo USB adaptéra do elektrickej siete či auta. Počas nabíjania blikajú indikačné diódy. Po plnom nabití prestanú blikať a svietia stále. Nabíjanie plne vybitých akumulátorov trvá cca 8 hodín. Pre aktiváciu USB výstupu podržte tlačidlo na batériovom puzdre stlačené po dobu 3 sekúnd. Upozornenie Nerozoberajte sami zapečatené časti, poruší sa tým záruka. Používajte len kvalitné 3V CR123A batérie a 18650 li-ion akumulátory, aby nedošlo k poškodeniu čelovky napríklad z dôvodu úniku látok z batérie. Ak čelovka bliká alebo sa nerozsvieti, môže to byť jedným z nasledovných dôvodov: Batérie sú takmer vybité - vymeňte ich. Uistite sa, že je konektor na kábli medzi čelovkou a batériovým púzdrom pevne spojený. Kontakty v batériovom držiaku sú špinavé - očistite ich vatičkou namočenou v alkohole.

Záruka: Záruka 5 rokov na čelovku a 2 roky na akumulátory.

Dosvit 202m
Max výdrž 400hod
Výkon 1750lm
Počet režimov 9
Hmotnosť 0,285 kg
Napájanie 4x CR123A
Svetelný zdroj Cree XM-L2
Vodotesnosť IP66 (prudký dážď)
Farba Čelovka Fenix HP30R

Produkt zatiaľ nehodnotil nikto.

Pridať hodnotenie

Polia označené hviezdičkou * sú povinné.

Kliknutím na „Pridať recenziu“ súhlasíte zobraziť viac Kliknutím na „Pridať recenziu“ súhlasíte so spracovaním Vašej emailovej adresy prevádzkovateľom stránok - Karol Kašubjak - MAX, a so zasielaním informácií o jeho produktoch, službách a novinkách. Bližšie informácie o spracovaní a ochrane osobných údajov sú uvedené tu.