FENIX HL26R Nabíjacia čelovka 450 lm, 100 m

51,90 € s DPH
Značka: FENIX
Kód produktu: HL26R
Dostupnosť: dostupné do 5 dní
Doručíme do: 08.04.2020
+ -

Kompaktná nabíjateľná čelovka Fenix HL26R prináša svetelný tok až 450 lúmenov (ANSI) a dosvit až 100 metrov. Napájanie zaisťuje zabudovaný lítiovo-polymérový akumulátor s kapacitou 1600 mAh, ktorý sa nabíja cez micro-USB konektor priamo v čelovke. Zdrojom svetla je moderná LED Cree XP-G2 R5, ktorá je vsadená v hlavnom reflektore s dosvitom až 100 metrov. K doplnkovému svieteniu slúžia dve biele LED Nichia, ktoré vytvárajú široký a veľmi plynulý kužeľ svetla. K dispozícii je celkom 7 režimov výkonu, vrátane zábleskového režimu SOS pre krízové situácie. Prednosťou čelovky je i dobrá vodeodolnosť a prachotesnosť zodpovedajúce štandardu IP66. Popruh čelovky je doplnený reflexnými prvkami, ktoré zabezpečujú viditeľnosť běžca na ceste z každej strany. Vďaka váhe len 86 gramov tak Fenix HL26R skvele poslúži ako bežecká čelovka ale aj čelovka na kempovanie a turistiku či iné outdoorové aktivity. Všetky parametre čelovky (svetelný tok, doba prevádzky na batérie, vodotesnosť, dosvit a nárazuvzdornosť) sú zmerané v súlade s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

Parametre čelovky Fenix HL26R: Je použitá špičková výkonná biela LED Cree XP-G2 R5 s teplejším odtieňom svetla a dve biele LED od spoločnosti Nichia, všetky s životnosťou 50 000 hodín. Hlavný reflektor: 450 lúmenov (1,5 hodiny) -> 130 lúmenov (6 hodín) -> 70 lúmenov (12 hodín) -> 30 lúmenov (25 hodín) Režimy doplnkových LED: 40 lúmenov (13 hodín) -> 4 lúmeny (100 hodín) -> SOS blikanie 40 lúmenov (26 hodín). Reflektor pre široký svetelný kužeľ s dosvitom 100 metrov (2564 cd). Digitálne regulované pre konštantný jas. Používa zabudovaný lítiovo-polymérový akumulátor s kapacitou 1600 mAh. Dobíjanie cez micro USB konektor. Pohodlné ovládanie pomocou dvoch spínačov. Pamäť na posledný nastavený režim výkonu (platí len pre hlavný reflektor). Čelovku je možné naklápať v držiaku a tým nastaviť požadovaný smer svietenia. Vyrobené z odolného plastu a leteckej zliatiny hliníku. Popruh s reflexnými prvkami zvyšuje pasívnu bezpečnosť. Nárazuvzdorná a odolná voči pádom z výšky 1 meter. Rozmery: 6,5 cm x 4,4 cm x 3,7 cm. Váha 86 gramov (vrátane batérií). Vodeodolná a prachotesná podľa štandardu IP66 (ostrekovanie silnými prúdmi vody zo všetkých smerov).

Súčasťou balenia je popruh a nabíjací USB kábel.

Použitie: Hlavný reflektor sa zapína a vypína stlačením pravého tlačidla po dobu 0,5 sekundy. Ihneď po zapnutí je možné cyklicky prepínať základné režimy svietenia (30 lúmenov -> 70 lúmenov -> 130 lúmenov) krátkym stlačením tlačidla. Po vypnutí si čelovka pamätá posledný nastavený stupeň svietenia. Burst režim (450 lúmenov) se aktivuje podržaním pravého tlačidla po dobu 1,2 sekundy (aj keď je čelovka vypnutá). Ďalším stlačením pravého tlačidla sa čelovka vráti do pôvodného režimu. Doplnkové LED se zapínajú a vypínajú podržaním ľavého tlačidla po dobu 0,5 sekundy. Krátkymi stlačeniami je potom možné cyklicky prepínať medzi režimami 40 lumenov -> 4 lumeny -> SOS. Hlavný reflektor a doplnkové LED nie je možné aktivovať súčasne. Indikácia stavu nabitia batérie - po krátkom stlačení ľavého tlačidla (čelovka musí byť vypnutá) sa aktivuje LED indikátor stavu nabitia batérií na spodnej strane čelovky. Štyri rozsvietené LED znamenajú, že batéria je nabitá na viac než 80%, tri rozsvietené 60-80%, dve 40-60%, jedna 20-40% a jedna blikajúca označuje, že batéria je nabitá na menej ako 20%. Upozornenie na vybitú batériu - pokiaľ pri používaní čelovky klesne energia v batérii pod 20%, začne blikať indikátor stavu nabitia. Inteligentná ochrana proti prehriatiu - používanie na Burst režim je obmedzené na 1 minútu vkuse. Nabíjanie - odklopte gumový kryt nabíjacieho konektora na spodnej strane čelovky a zapojte priložený kábel (konektor micro USB), druhý koniec kábla zapojte do počítača alebo USB adaptéru napájaného z elektrickej siete či auta. Počas nabíjania ukazuje indikátor stavu nabitia priebeh nabíjania. Po skončení nabíjania svietia všetky štyri LED v indikátore. Nabitie vybitého akumulátora trvá asi 3 hodiny. Počas nabíjania je možné čelovku zapnúť, pričom svieti len hlavný reflektor v režime 30 lumenov. Upozornenie Nerozoberajte sami zapečatené časti, poruší sa tým záruka. Pokiaľ čelovka bliká, neprepína na vyššie režimy výkonu či sa nerozsvieti, môže to byť jedným z nasledujúcich dôvodov: Batéria je takmer vybitá – nabite ju.

Záruka Zákonná záruka 2 roky.

Výkon 450lm
Max výdrž 100hod
Dosvit 100m
Počet režimov 7
Hmotnosť 0,086 kg
Napájanie Interný akumulátor
Svetelný zdroj Nichia 5mm
Vodotesnosť IP66 (prudký dážď)
Farba Fenix HL26R

Produkt zatiaľ nehodnotil nikto.

Pridať hodnotenie

Polia označené hviezdičkou * sú povinné.

Kliknutím na „Pridať recenziu“ súhlasíte zobraziť viac Kliknutím na „Pridať recenziu“ súhlasíte so spracovaním Vašej emailovej adresy prevádzkovateľom stránok - Karol Kašubjak - MAX, a so zasielaním informácií o jeho produktoch, službách a novinkách. Bližšie informácie o spracovaní a ochrane osobných údajov sú uvedené tu.