FENIX HL55 Čelovka 900 lm, 116 m

59,90 € s DPH
Značka: FENIX
Kód produktu: HL55
Dostupnosť: dostupné do 5 dní
Doručíme do: 08.04.2020
+ -

Fenix HL55 je extrémne výkonná čelovka, ktorá ponúka svetelný tok až 900 lúmenov a dosvit 116 metrov. Na napájanie je možné použiť buď dve lítiové CR123A batérie alebo jeden vysokokapacitný li-ion akumulátor typu 18650. Svetelným zdrojom je špičková LED Cree XM-L2 T6 s teplejším odtieňom svetla (neutral white). Výhodou tohto odtieňa svetla je prirodzenejšie a kontrastnejšie podania farieb v prírode. Celokovová konštrukcia zaisťuje vysokú odolnosť, optimálne chladenie a zároveň je plne vodotesná podľa štandardu IPX-8 až do hĺbky 2 metre pod vodou. K dispozícii je celkom 5 režimov výkonu s výdržou až 150 hodín. Čelovka je napájaná digitálne regulovaným konštantným prúdom pre zaručenie stáleho svetelného výkonu i pri znižovaní napätia v batériách (pri ich pozvoľnom vybíjaní). Čelové svietidlo Fenix HL55 je obzvlášť vhodná na bežecké lyžovanie, nočný beh, cyklistiku, rybárčenie, speleológiu a ďalšie aktivity. Všetky parametre svietidla (svetelný tok, doba prevádzky na batérie, vodotesnosť, dosvit a nárazuvzdornosť) sú zmerané v súlade s normou ANSI / NEMA FL 1-2009.

Parametre svietidla: Je použitá výkonná LED Cree XM-L2 T6 s teplejším odtieňom so životnosťou 50000 hodín. Rozdelenie režimov výkonu: 900 lúmenov (po 30s sa prepne do predchádzajúceho režimu svietenia) -> 420 lúmenov (3,75 hodiny) -> 165 lúmenov (10 hodín) -> 55 lúmenov (30 hodín) -> 10 lúmenov (150 hodín). Časy výdrže sú zmerané s nabíjacím li-ion 18650 akumulátorom s kapacitou 3400mAh. Hliníkový reflektor vytvára široký svetelný kužeľ s dosvitom až 116 metrov (3380 cd) Elektronika s digitálnou reguláciou na konštantný jas a ochranou proti opačnému vloženiu batérií. Na napájanie je možné použiť dve 3V lítiové batérie typu CR123A alebo jeden nabíjací li-ion akumulátor 18650. Pohodlné ovládanie jedným elektronickým spínačom na boku čelovky. Čelovka si pamätá posledný nastavený režim výkonu. Čelovku je možné otáčať v držiaku v širokom rozsahu a tým nastaviť požadovaný smer svietenia. Vyrobené z leteckého tvrdeného hliníka typu T6 s ťažko poškrabateľným povrchom - Type III hard anodized. Vodotesné podľa štandardu IPX-8 (testované pod vodou v hĺbke 2 metre). Rozmery čelovky: 4,6 cm x 4,8 cm x 8,4 cm. Váha 115 gramov (bez batérií). Nárazuvzdorné pádom z výšky 1 meter. Tvrdená ultra čistá sklenená šošovka s antireflexným povrchom.

Súčasťou balenia je čelovka, popruhy na hlavu a náhradný o-krúžok. Batérie nie sú súčasťou balenia.

Použitie: Zostavte čelovku podľa obrázkov v priloženom anglickom návode, venujte zvlášť pozornosť správnemu použitie hlavového popruhu, ak je zostavený zle, tak môže dôjsť k samovoľnému povoľovaniu popruhu. Čelovku zapnete stlačením tlačidla, akonáhle je zapnutá, tak sa režimy svietenia opäť prepínajú stlačením tlačidla. Vypnutie docielite podržaním tlačidla po dobu pol sekundy. Pre aktiváciu BURST módu podržte tlačidlo po dobu jednej sekundy (funguje aj pri vypnutej čelovke), po 30 sekundách sa čelovka vráti do predchádzajúceho režimu výkonu. Upozornenie: Používajte len kvalitné 3V CR123A batérie a 18650 li-ion akumulátory, aby nedošlo k poškodeniu svietidla napríklad z dôvodu úniku látok z batérie. Nerozoberajte sami zapečatené časti, poruší sa tým záruka. Ak čelovka bliká či sa nerozsvieti, môže to byť jedným z nasledujúcich dôvodov: Batérie sú takmer vybité - vymeňte ich. Kontakty vo vnútri svetla sú zanesené - očistite ich vatičkou namočenou v alkohole. Uzáver batériovej trubice je povolený, dotiahnite ho.

Záruka: Záruka päť rokov.

Dosvit 116m
Max výdrž 150hod
Výkon 900lm
Počet režimov 5
Hmotnosť 0,115 kg
Napájanie 2x CR123A
Svetelný zdroj Cree XM-L2
Vodotesnosť IPX8 (ponor 2 m)
Farba čierna

Produkt zatiaľ nehodnotil nikto.

Pridať hodnotenie

Polia označené hviezdičkou * sú povinné.

Kliknutím na „Pridať recenziu“ súhlasíte zobraziť viac Kliknutím na „Pridať recenziu“ súhlasíte so spracovaním Vašej emailovej adresy prevádzkovateľom stránok - Karol Kašubjak - MAX, a so zasielaním informácií o jeho produktoch, službách a novinkách. Bližšie informácie o spracovaní a ochrane osobných údajov sú uvedené tu.