FENIX HL60R Nabíjacia čelovka 950 lm, 116 m

74,90 € s DPH
Značka: FENIX
Kód produktu: HL60R_PAR
Dostupnosť: skladom ?
Doručíme do: 03.04.2020
+ -

Fenix HL60R je extrémne výkonná nabíjateľná čelovka, ktorá ponúka svetelný tok až 950 lúmenov a dosvit 116 metrov. Súčasťou balenia je aj nabíjací 18650 li-ion akumulátor s kapacitou 2600 mAh, ktorý sa nabíja priamo vo svietidle cez bočný micro USB konektor. Svetelným zdrojom je špičková LED Cree XM-L2 T6 s teplejším odtieňom svetla (neutral white). Výhodou tohto odtieňa svetla je prirodzenejšie a kontrastnejšie podanie farieb v prírode. Celokovová konštrukcia zaisťuje vysokú odolnosť, optimálne chladenie a zároveň je plne vodotesná podľa štandardu IPX-8 až do hĺbky 2 metre pod vodou. K dispozícii je celkom 6 režimov výkonu vrátane červeného svetla s výdržou až 100 hodín. Čelovka je napájaná digitálne regulovaným konštantným prúdom pre zaručenie stáleho svetelného výkonu i pri znižovaní napätia v batériách (pri ich pozvoľnom vybíjaní). Čelové svietidlo Fenix HL60R je obzvlášť vhodné pre bežecké lyžovanie, nočný beh, cyklistiku, turistiku, rybárčenie, speleológiu a červené svetlo určite ocenia všetci astronómovia. Všetky parametre svietidla (svetelný tok, doba prevádzky na batérie, vodotesnosť, dosvit a nárazuvzdornosť) sú zmerané v súlade s normou ANSI / NEMA FL 1-2009.

Parametre čelovky Fenix HL60R: Je použitá výkonná LED Cree XM-L2 T6 s teplejším odtieňom a dve červené LED so životnosťou 50000 hodín. Šesť režimov výkonu: 950 lúmenov (48 minút) -> 400 lúmenov (3 hodiny) -> 150 lúmenov (10 hodín) -> 50 lúmenov (29 hodín) -> 5 lúmenov (100 hodín) -> červené svetlo 1 lumen (100 hodín). Svetelný tok a časy výdrže sú merané s pribaleným li-ion 18650 akumulátorom s kapacitou 2600mAh. Hliníkový reflektor vytvára široký svetelný kužeľ s dosvitom až 116 metrov (3396 cd) Elektronika s digitálnou reguláciou, ochranou proti opačnému vloženiu batérií a ochranou proti prehriatiu. Na napájanie je možné použiť jeden nabíjací li-ion akumulátor 18650, ktorý je súčasťou balenia alebo v prípade núdze je možné použiť aj dve 3V lítiové batérie typu CR123A. Pohodlné ovládanie jedným elektronickým spínačom na boku čelovky. Pamäť na posledný nastavený režim výkonu. Čelovku je možné otáčať v držiaku v širokom rozsahu a tým nastaviť požadovaný smer svietenia. Vyrobené z pevnej hliníkovej zliatiny s ťažko poškrabateľným povrchom - Type III hard anodized. Vodotesné podľa štandardu IPX-8 (testované pod vodou v hĺbke 2 metre). Rozmery čelovky: 4,6 cm x 5,1 cm x 8,7 cm. Váha 167 gramov (vrátane akumulátora). Nárazuvzdorné pádom z výšky 1 meter. Tvrdená ultra čistá sklenená šošovka s antireflexným povrchom.

Súčasťou balenia je čelovka, akumulátor Fenix 18650 2600 mAh, USB kábel, popruhy na hlavu a náhradný o-krúžok.

Použitie: Z výroby môže byť vnútri svietidla na akumulátore čierna izolačná krytka. Pred prvým použitím ju z akumulátora odstráňte. Čelovka sa zapína a vypína podržaním tlačidla po dobu pol sekundy, akonáhle je zapnutá, tak sa režimy svietenia cyklicky prepínajú stlačením tlačidla. Indikácia kapacity batérií (platí len pri napájaní 18650 li-ion akumulátorom) - pri vypnutej čelovke raz krátko stlačte tlačidlo, potom na tri sekundy začnú blikať diódy. Biela značí plne nabitú batériu, biela a červená cca z polovice nabitú batériu a červená takmer vybitú batériu. Ochrana proti prehriatiu- Ak sa čelovka zahreje nad bezpečnú hranicu, dôjde k automatickému prepnutiu do nižšej úrovne výkonu. Prevádzka na najvyšší režim výkonu tak nie je obmedzený časovo, ale iba teplotou. Pri rýchlom pohybe možno teda najvyšší výkon používať nepretržite. Nabíjanie - odklopte gumovú krytku micro USB konektora na boku čelovky a pomocou priloženého USB káblu ju zapojte do počítača, sieťového USB adaptéra alebo USB adaptéra do auta. Nabíjanie je možné prípadne použiť aj ľubovoľnú nabíjačku na mobilný telefón s micro USB konektorom. Počas nabíjania blikajú červené LED a po úplnom nabití trvalo svieti. Doba nabíjania plne vybitého akumulátora je cca 4 hodiny. Použitý li-ion akumulátor netrpí pamäťovým efektom, takže možno čelovky kedykoľvek dobíjať. Po nabití dôkladne utesnite krytku USB konektora. Ďalej po každom nabití odporúčame povoliť a opäť utiahnuť batériový uzáver čelovky, aby sa resetoval obvod, ktorý zabezpečuje automatické znižovanie výkonu pri vybitých batériách. Upozornenie: V prípade použitia jednorazových CR123A batérií sa ich nesnažte v čelovke nabíjať. Nerozoberajte sami zapečatené časti, poruší sa tým záruka. Ak čelovka bliká, neprepína na vyššie režimy výkonu, alebo sa nerozsvieti, môže to byť jedným z nasledovných dôvodov: Batérie sú takmer vybité - nabite ju alebo vymeňte. Kontakty vnútri svetla sú zanesené - očistite ich vatičkou namočenou v alkohole. Uzáver batériovej trubice je povolený, dotiahnite ho.

Záruka: Záruka päť rokov na čelovku, dva roky na akumulátor.

Dosvit 116m
Max výdrž 100hod
Výkon 950lm
Počet režimov 6
Hmotnosť 0,167 kg
Napájanie 2x CR123A
Svetelný zdroj Cree XM-L2
Vodotesnosť IPX8 (ponor 2 m)
Farba Fenix HL60R

Produkt zatiaľ nehodnotil nikto.

Pridať hodnotenie

Polia označené hviezdičkou * sú povinné.

Kliknutím na „Pridať recenziu“ súhlasíte zobraziť viac Kliknutím na „Pridať recenziu“ súhlasíte so spracovaním Vašej emailovej adresy prevádzkovateľom stránok - Karol Kašubjak - MAX, a so zasielaním informácií o jeho produktoch, službách a novinkách. Bližšie informácie o spracovaní a ochrane osobných údajov sú uvedené tu.