FENIX HP25R Nabíjacia čelovka 1000 lm, 187 m

79,90 € s DPH
Značka: FENIX
Kód produktu: HP25R
Dostupnosť: dostupné do 5 dní
Doručíme do: 16.04.2020
+ -

Nabíjateľná čelovka Fenix HP25R sa vyznačuje unikátnou konštrukciou s dvoma reflektormi. Jeden reflektor vytvára dobre zaostrený svetelný lúč s dosvitom až 187 metrov a druhý reflektor má svetelnú stopu veľmi širokú a plynulú. Naviac je čelovka osadená červenou LED. Svetelný tok diaľkového reflektoru je až 1000 lúmenov, reflektor so širokým kužeľom ponúka maximálny výkon 350 lúmenov a neutrálny odtieň svetla. Ovládanie oboch LED je na sebe nezávislé. Široký aj diaľkový reflektor ponúka štyri stupne svietenia a červená LED dva režimy (stále svietenie a blikanie). Na napájanie sa používa jeden Li-ion akumulátor typu 18650 s kapacitou 2600 mAh, ktorý je súčasťou balenia a nabíja sa cez micro-USB konektor priamo v čelovke. V prípade núdze je možné čelovku napájať dvoma jednorazovými batériami CR123A. Čelovka je napájaná digitálne regulovaným konštantným prúdom pre zaručenie stáleho svetelného výkonu i pri znižovaní napätia v batériách (pri ich pozvoľnom vybíjaní), jej konštrukcia je plne prachuvzdorná a vodeodolná podľa štandardu IP66. Voliteľný tvar svetelného kužeľa robí z tohto modelu jednu z najlepších a najuniverzálnejších nabíjateľných čeloviek na trhu. Všetky parametre svietidla (svetelný tok, doba prevádzky na batérie, vodotesnosť, dosvit a nárazuvzdornosť) sú zmerané v súlade s normou ANSI / NEMA FL 1-2009.

Parametre čelovky Fenix HP25R: Svetelným zdrojom v diaľkovom reflektore je LED Cree XM-L2 U2, zdrojom v širokom reflektore je Cree XP-G2 R5 s teplejším odtieňom svetla, ďalej je k dispozícii 5 mm červená LED. Diaľkový reflektor: 1000 lúmenov (1,5 hodiny) -> 350 lúmenov (4,5 hodiny) -> 130 lúmenov (12 hodín) -> 30 lm (42 hodín). Široký reflektor: 350 lúmenov (2,5 hodiny) -> 130 lúmenov (9 hodín) -> 30 lúmenov (40 hodín) -> 4 lúmeny (150 hodín). Červené svetlo: stále svietenie 0,2 lúmena (96 hodín) -> blikanie 0,2 lúmena (192 hodín). Diaľkový reflektor má dosvit až 187 metrov (8772 cd), široký reflektor svieti uhlom 90° až do vzdialenosti 44 metrov. Čelovka je dodávaná s nabíjacím Li-ion akumulátorom 18650 s kapacitou 2600mAh. Na napájanie možno alternatívne použiť aj dve jednorazové lítiové batérie typu CR123 (nesnažte sa ich v čelovke dobíjať). Digitálne regulované pre konštantný jas, indikácia stavu nabitia akumulátora. Nabíjanie cez micro-USB konektor, doba nabíjania úplne vybitého akumulátora je cca 3 hodiny. Dva spínače pre pohodlné ovládanie a s ochranou proti nechcenému zapnutiu v batožine. Vyvážená konštrukcia, batérie umiestnené v puzdre na zátylku. Čelovku je možné naklápať v niekoľkých krokoch a tým nastaviť požadovaný smer svietenia. Vyrobené z odolného plastu a leteckého tvrdeného hliníka. Nárazuvzdorné pádom z výšky 1 metra. Váha 228 gramov vrátane akumulátora. Prachuvzdorná a vodeodolná podľa štandardu IP66 (ostrekovanie silnými prúdmi vody zo všetkých smerov). Tvrdená ultra čistá sklenená šošovka s antireflexným povrchom.

Súčasťou balenia je Li-ion akumulátor Fenix 18650 2600 mAh, popruhy, príchytky kábla na popruh, náhradný o-krúžok.

Použitie: Z výroby môže byť vo vnútri batériového puzdra na akumulátore čierna izolačná krytka. Pred prvým použitím ju z akumulátora odstráňte. Diaľkový reflektor sa zapína podržaním pravého tlačidla (cca 0,5s), široký reflektor sa zapína podržaním ľavého tlačidla (0,5s). Svetelné funkcie sa prepínajú krátkym stlačením príslušného tlačidla. Po vypnutí si čelovka pamätá posledný nastavený režim. Červená LED sa zapína krátkym stlačením ľavého tlačidla, keď je čelovka vypnutá. Ďalšími stlačeniami tlačidla sa prepne na režim blikania a potom vypne. Indikácia stavu nabitia batérií - krátko stlačte pravé tlačidlo. Ak bliká iba reflektor pre široký kužeľ, je kapacita batérie nad 70%. Ak sa strieda široký kužeľ s červenou LED je kapacita batérie medzi 30% a 70%. Ak bliká iba červená LED, tak zostáva menej ako 30% kapacity. Upozornenie na vybitý akumulátor - ak počas svietenia začne blikať červená LED, tak je akumulátor vybitý. Nabíjanie - odklopte krytku micro-USB konektora a zapojte kábel. Počas nabíjania svieti stavová LED na batériovom puzdre červeno, po skončení nabíjania svieti na zeleno. Nabitie úplne vybitého akumulátora trvá cca 3 hodiny. Ak je čelovka v základnej neodklopenej polohe, sú tlačidlá chránené plastovými výstupkami proti nechcenému zopnutiu (napríklad pri prevoze v batožine). Inteligentná ochrana proti prehriatiu - ak vzrastie teplota svetla nad 65°C, tak začne automaticky znižovať výkon v pozvoľných krokoch o 5% každých 30 sekúnd, kým sa jej teplota neustáli. Akonáhle teplota svietidla klesne pod 65°C, tak sa výkon opäť automaticky zvýši na pôvodnú úroveň. Prevádzka na najvyšší režim výkonu tak nie je obmedzený časovo, ale iba teplotou. Upozornenie: V prípade použitia jednorazových CR123A batérií sa ich nesnažte v čelovke nabíjať. Nerozoberajte sami zapečatené časti, poruší sa tým záruka. Ak čelovka bliká, neprepína na vyššie režimy výkonu, alebo sa nerozsvieti, môže to byť jedným z nasledovných dôvodov: Batérie sú takmer vybité - nabite ich alebo vymeňte. Kontakty vo vnútri batériového puzdra sú zanesené - očistite ich vatičkou namočenou v alkohole. Uzáver batériového puzdra je povolený, dotiahnite ho.

Záruka: Záruka päť rokov na čelovku, dva roky na akumulátor.

Dosvit 187m
Max výdrž 192hod
Výkon 1000lm
Počet režimov 8
Hmotnosť 0,228 kg
Napájanie 2x CR123A
Svetelný zdroj Cree XM-L2
Vodotesnosť IPX6 (prudký dážď)
Farba šedá

Produkt zatiaľ nehodnotil nikto.

Pridať hodnotenie

Polia označené hviezdičkou * sú povinné.

Kliknutím na „Pridať recenziu“ súhlasíte zobraziť viac Kliknutím na „Pridať recenziu“ súhlasíte so spracovaním Vašej emailovej adresy prevádzkovateľom stránok - Karol Kašubjak - MAX, a so zasielaním informácií o jeho produktoch, službách a novinkách. Bližšie informácie o spracovaní a ochrane osobných údajov sú uvedené tu.