HECHT5601 Robotická kosačka 28 V, 2,5 Ah

624,00 € s DPH
Značka: HECHT
Kód produktu: HECHT5601
Dostupnosť: dostupné do 5 dní
Doručíme do: 09.08.2021
+ -
  • Dažďový senzor – kosačka automaticky odloží kosenie, pokiaľ prší
  • Automatické dobíjanie – pokiaľ kosačka zistí nízky stav energie v batérii, automaticky sa vráti do dobíjacej stanice
  • PIN ochrana proti odcudzeniu – po odcudzení nikto kosačku bez znalosti PIN nespustí. Kosačka je tak pre zlodeja nepoužiteľná a tým sa znižuje riziko odchudzenia
  • Úplne bezpečná - nože sú celkom pod krytom, v prípade zdvihnutia alebo prevrátenia kosačky sa okamžite zastavia
  • Veľké tlačidlo okamžitého zastavenia

Pokiaľ chcete mať pri dome perfektne vyzerajúci trávnik, okrem iného to znamená aj jeho pravidelné kosenie. Únavná a stále sa opakujúca práca. Robotická kosačka HECHT 5601 to zvládne za vás, čím vám môže ušetriť aj niekoľko hodín práce týždenne. Stačí ju podľa návodu správne nastaviť, umiestniť dobíjaciu stanicu a vymedziť jej káblom priestor, v ktorom má pracovať. Samotná inštalácia nezaberie viac času, ako jedno pokosenie trávnika bežnou kosačkou a tým vaša práca končí. Kosačka potom v nastavených časoch pravidelne vyráža starať sa o trávnik. Akonáhle systém kosačky zistí, že energia v akumulátore nebezpečne poklesla, kosačka sa automaticky vráti do dobíjacej stanice. Po dobití pokračuje v práci. Vybavená je dažďovým senzorom, dokáže teda prácu prerušiť a odložiť, ak prší. Vďaka tomu, že kosačka môže kosiť prakticky denne, trávnik neutrpí šoky z nárazového kosenia a lepšie prospieva. Drobné kúsky stebiel, ktoré kosačka odsekáva, potom fungujú ako mulč, slúži ako hnojivo. Zároveň tak nevzniká z kosenia žiadny odpad.

Proti odcudzeniu je kosačka chránená PIN kódom. Bez jeho znalosti sa kosačka nedá spustiť, preto je pre zlodeja kosačka nepoužiteľná. Úplne ukryté pod kosačkou rotuje hlava s trojicou nožov, ktoré by po zdvihnutí kosačky alebo jej prevrátení mohli byť nebezpečné. Preto je stroj vybavený senzormi, ktoré zabezpečia, že sa nože pri zdvihnutí kosačky okamžite zastavia. Pre ďalšie nepredvídané situácie je kosačka na vrchnom kryte vybavená veľkým tlačidlom, ktorým ju možné tiež kedykoľvek okamžite zastaviť. Nabíjací cyklus trvá 90 minút, po tej môže kosačka pracovať približne 60 minút. Výšku kosenia je možné nastaviť od 20 do 60 mm. Kosačka si poradí so svahmi do 20 °.

Kosačka pokosí 300 m2 približne za 2 hodiny. Maximálna odporučená plocha kosenia je potom 500 m2, ktorých pokosenie kosačke trvá v priemere 5 hodín. Táto doba však nijako neobmedzuje, kosačka vyráža kosiť v naprogramovaných intervaloch, ktoré si užívateľ môže nastaviť tak, aby ho kosačka na záhrade nerušila.

Súčasťou dodávky kosačky je nabíjacia základňa, nabíjací zdroj, akumulátor, kábel pre vymedzenie plochy kosenia a zaisťovacie kolíky pre ukotvenie základne.

Akumulátor 2,5 Ah
Napájacie napätie 28 V
Výška kosenia 20 - 60 mm
Šírka záberu 18 cm
Centrálne nastavenie výšky kosenia áno
Odporúčaná plocha 500 m2
Náklon kosačky 20°
Čas nabíjania 90 min.
Čas chodu 60 min.
Hmotnosť 10,4 kg

Produkt zatiaľ nehodnotil nikto.

Pridať hodnotenie

Polia označené hviezdičkou * sú povinné.

Kliknutím na „Pridať recenziu“ súhlasíte zobraziť viac Kliknutím na „Pridať recenziu“ súhlasíte so spracovaním Vašej emailovej adresy prevádzkovateľom stránok - Karol Kašubjak - MAX, a so zasielaním informácií o jeho produktoch, službách a novinkách. Bližšie informácie o spracovaní a ochrane osobných údajov sú uvedené tu.