FENIX HL50 Čelovka 365 lm, 77 m

49,90 € s DPH
Značka: FENIX
Kód produktu: HL50
Dostupnosť: skladom ?
Doručíme do: 03.04.2020
+ -

Fenix HL50 je malá vysoko výkonná čelovka, ktorá ponúka rad unikátnych funkcií. Na napájanie je možné použiť buď 3V lítiovú batériu CR123A alebo po naskrutkovaní nástavca (súčasť balenia) aj bežnú tužkovú AA batériu. Cez svoje kompaktné rozmery ponúka úctyhodný svetelný tok až 365 lúmenov v BURST režime a dosvit až 77 metrov. Svetelným zdrojom je špičková LED Cree XM-L2 T6 s teplejším odtieňom svetla (neutral white). Výhodou tohto odtieňa svetla je prirodzenejšie a kontrastnejšie podanie farieb v prírode. Celokovová konštrukcia zaisťuje vysokú odolnosť, optimálne chladenie a zároveň je plne vodotesná podľa štandardu IPX-8 až do hĺbky 2 metre pod vodou. Praktickosť čelovky zvyšuje možnosť vyňať svetlo z hlavového držiaka a používať ju aj ako malú vreckovú baterku. Čelovka Fenix HL50 je ideálnym spoločníkom pre rôznorodé športové aktivity, výlety do prírody i do domácnosti a na prácu. Všetky parametre čelovky (svetelný tok, doba prevádzky na batérie, vodotesnosť, dosvit a nárazuvzdornosť) sú zmerané v súlade s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

Parametre čelovky Fenix HL50: Je použitá výkonná LED Cree XM-L2 T6 s teplejším odtieňom so životnosťou 50000 hodín. Štyri režimy výkonu: Pri napájaní z CR123A batérie: BURST 365 lúmenov (po dobu držania tlačidla) -> 170 lúmenov (3 hodiny) -> 60 lúmenov (9,75 hodiny) -> 4 lúmeny (150 hodín). Pri napájaní z tužkové NiMH batérie: BURST 285 lúmenov (po dobu držania tlačidla) -> 150 lúmenov (2 hodiny) -> 55 lúmenov (6,3 hodín) -> 3 lúmeny (110 hodín). Časy výdrže na tužkové batérie sú merané s nabíjaciou NiMH batériou s kapacitou 2500mAh. Hliníkový reflektor vytvára široký svetelný kužeľ s dosvitom až 77 metrov (1480 cd). Elektronika s digitálnou reguláciou na konštantný jas a ochranou proti opačnému vloženiu batérií. Čelovka si pamätá posledný nastavený režim výkonu. Na napájanie je možné použiť jeden tužkový akumulátor (pri naskrutkovanom predlžovacom nástavci) alebo jednu 3V lítiovú batériu CR123A. Podporované napájacie napätie 0,9 - 3,0 V. Pohodlné ovládanie jedným elektronickým spínačom na hornej strane čelovky. Čelovku je možné otáčať v držiaku v širokom rozsahu a tým nastaviť požadovaný smer svietenia. Vyrobené z leteckého tvrdeného hliníka typu T6 s ťažko poškrabateľným povrchom - Type III hard Anodized, držiak vyrobený z nerezovej ocele. Vodotesné podľa štandardu IPX-8 (testované pod vodou v hĺbke 2 metre). Rozmery tela čelovky: 2,3 cm (priemer v najširšom mieste) x 6,4 cm (dľžka v krátkej verzii), 8,2 cm (dĺžka s nástavcom na AA batériu). Váha 57 gramov (bez batérií). Nárazuvzdorné pádom z výšky 1 meter. Tvrdená ultra čistá sklenená šošovka s antireflexným povrchom.

Súčasťou balenia je čelovka, popruh na hlavu, náhradný o-krúžok, predlžujúci diel na použitie AA batérií. Batérie nie sú súčasťou balenia.

Použitie: Zostavte čelovku podľa obrázkov v priloženom anglickom návode, venujte zvlášť pozornosť správnemu použitiu hlavového popruhu, ak je zostavený zle, tak môže dôjsť k samovoľnému povoľovanie popruhu. Čelovku zapnete stlačením tlačidla, akonáhle je zapnutá, tak sa režimy svietenia opäť prepínajú stlačením tlačidla. Vypnutie docielite podržaním tlačidla po dobu pol sekundy. Pre aktiváciu BURST módu podržte tlačidlo po dobu jednej sekundy (funguje aj pri vypnutej čelovke). Keď tlačidlo uvoľníte, čelovka sa vráti do predchádzajúceho režimu výkonu. Upozornenie: Nerozoberajte sami zapečatené časti, poruší sa tým záruka. Vyberte batérie z čelovky pokiaľ ju nebudete dlhšiu dobu používať alebo ak je batéria už vybitá. Inak môže u niektorých menej kvalitných batérií dôjsť k vytečeniu a poškodeniu čelovky. Ak čelovka bliká alebo sa nerozsvieti, môže to byť jedným z nasledovných dôvodov: Batérie sú takmer vybité - vymeňte ich. Uzáver čelovky je povolený - dotiahnite ho. Elektrické kontakty sú znečistené - očistite ich handričkou namočenou v alkohole.

Záruka: Záruka päť rokov.

Dosvit 77m
Max výdrž 150hod
Výkon 365lm
Počet režimov 4
Hmotnosť 0,057 kg
Napájanie 1x AA
Svetelný zdroj Cree XM-L2
Vodotesnosť IPX8 (ponor 2 m)
Farba čierna

Produkt zatiaľ nehodnotil nikto.

Pridať hodnotenie

Polia označené hviezdičkou * sú povinné.

Kliknutím na „Pridať recenziu“ súhlasíte zobraziť viac Kliknutím na „Pridať recenziu“ súhlasíte so spracovaním Vašej emailovej adresy prevádzkovateľom stránok - Karol Kašubjak - MAX, a so zasielaním informácií o jeho produktoch, službách a novinkách. Bližšie informácie o spracovaní a ochrane osobných údajov sú uvedené tu.